Gyakran Ismételt Kérdések

Milyen mélyre kell ásni a talajhőcserélő csövét?

A talajhőcserélő teljesítménye számos tényező függvénye. Legjobban befolyásoló tényezők a földrajzi elhelyezkedés, föld hőmérséklete, nedvességtartalma, állaga a cső környezetében. Ez minden területen más és más. Magyarország területén átlagos talajviszonyok mellet a javasolt csőfektetési mélység: 1,5 m-2,0 m. A csövet minimum 1,5 m mélyre helyezzük el, de ha lehetőségünk van rá törekedjünk a 2,0 m-es mélységre. Így hatékonyabb lesz a hőcserélő működése.

Vízálló a talajhőcserélő?

A talajhőcserélő kemény műanyag cső, amely ha nem sérül a földbe fektetéskor, akkor vízálló marad.

Gondot jelent, ha víz kerül a talajhőcserélőbe?

A geotermikus szigetelő rendszer zárt rendszerű, ezért normál esetben nem kerülhet bele víz. A talajhőcserélő cső vízálló, a házban kialakított légrések hermetikusan zártak. A csőben lévő levegő páratartalma nem okozhat gondot a működésben. Extrém esetben, ha a talajhőcserélő felső síkjánál magasabban álló vízben van a kutyaház, akkor bejuthat víz a talajhőcserélőbe és eldugíthatja. Miután a víz elszivárgott a kutyaház környezetében a hőcserélőből ki kell szivattyúzni a befolyt vizet.

Mi történik, ha nem 1,5 méter mélységbe kerül lefektetésre a talajhőcserélő?

Ha mélyebbre kerül telepítésre a cső hatékonyabban tud télen melegíteni, nyáron pedig hűteni. Ha viszont a javasolt telepítési mélységtől magasabbra, akkor pedig romlik a hatékonysága.

Érdemes mélyebbre fektetni a talajhőcserélőt?

Lehetséges, de nem javasoljuk a talajhőcserélőt 2m-nél mélyebbre telepíteni, mert a telepítés földmunka igénye jelentősebb, a hőcserélő hatékonyságának növekedése pedig nincs olyan mértékű. A ház belső hőmérsékletében 1-2 C0 növekedést jelenthet télen, illetve csökkenést nyáron.

Amennyiben erre mégis igény van, gondolni kell arra, hogy az ajánlott cső hossza így már nem biztos, hogy elegendő lesz. Ilyen igény esetén, a kívánt mélységnek megfelelő hosszúságú csövet szükséges beszerezni és telepíteni.

 

Mit lehet tenni, ha a nap nem süt eleget és az akkumulátor teljesítménye kevésnek bizonyul?

A napelemes rendszer úgy van megtervezve, hogy napsütés nélkül is, csak az akkumulátorok segítségével, 1-2 napon keresztül tudjon üzemelni a ventilátor. Ha újra sütni fog a nap, a napelem az akkumulátorokat elkezdi tölteni, közben a ventilátort is működteti. Ha huzamosabb ideig nem süt a nap és az akkumulátorok már nem tudják működtetni a ventilátort, ki lehet cserélni feltöltött akkumulátorokra. Cserélni kizárólag ugyanolyan típusú, túlmerülés és túltöltés védelemmel ellátott akkumulátorokra szabad!

Hogyan kell tisztítani?

A kutyaház külső, belső lemez felületeit és az ajtó elemeit oldószermentes, enyhén mosószeres, nedves szivaccsal vagy ronggyal tisztítsuk le. Vigyázzunk arra, hogy a felületeket ne karcoljuk meg. A tisztítás során kerülni kell, hogy a ház belsejébe folyó víz kerüljön, mert a talajhőcserélőbe jutva eldugíthatja azt.

A termék tervezésénél az volt a célkitűzésünk, hogy egy olyan egyedülálló tulajdonságokkal rendelkező kutyaházat hozzunk létre, amely képes kizárólag megújuló, geotermikus energia segítségével a kutyák számára komfortos teret biztosítani, önfenntartó és önműködő módon. A kialakításnál fontos szempont volt a fenntarthatóság, az egyszerűség és időtálló kivitel megalkotása.

A FLINK fűthető-hűthető kutyaháznál alkalmazott technológia, nemzetközi szabadalommal védett magyar termék.